Tak už je to tady

Na našich webových stránkách jsem dříve uveřejnil příspěvek pod názvem „Bylo, nebylo…“ Popisoval jsem tam možný nekalý záměr některých šibalů ze zastupitelstva města Frýdku-Místku při prodeji městských pozemků v roce 2009. Prodej byl nakonec realizován, ale pochybnosti zdali bylo všechno dle platných zákonů a náhodou někdo nebyl zvýhodněn, zůstaly. Šlo o velice sofistikovaný způsob prodeje městských pozemků pro stavbu rodinných domků, ze kterého následně vyvodila jedna členka zastupitelstva z ČSSD tento závěr: „Zastupitelé, tedy i já, hráli roli užitečných záměrně neinformovaných idiotů“.

O přesně cíleném a mnohým zastupitelům „utajeném“ postupu výběru kupujících a také o ceně nižší než byl zadaný znalecký posudek, jsem v již zmíněném článku podrobně psal. Nyní dochází v tomto případě k zásadnímu posunu. O tom, zdali to bylo všechno v pořádku, bude rozhodovat soud. V říjnu tohoto roku začíná hlavní líčení u Okresního soudu ve Frýdku-Místku, který některá výše uvedená závažná obvinění buďto potvrdí nebo zamítne. Obviněno je osm členů tehdejší rady města, mezi nimi je i bývalý primátor, bývalá primátorka i současný primátor.

K tomuto líčení jsem předvolán jako svědek. V roce 2006 až 2010 jsem byl řadovým zastupitelem a účastnil jsem se jednání zastupitelstva, ve kterém byl prodej schvalován. Je pravděpodobné, že jako svědci budou vypovídat i ostatní členové tehdejšího zastupitelstva.

Z. Stolař, FraM

(publikováno na FB FraM dne 6.9.2017)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.