Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil

Pohádka o Pyšné princezně je nesmrtelná! Velmi často jsme ve Frýdku-Místku konfrontováni jejími nadčasovými hláškami.

Shrňme si, co již proběhlo tiskem…

Hnutí Naše Město FM vypovědělo 5. září 2016 těsně před začátkem jednání zastupitelů koaliční smlouvu ČSSD. Dle pohádky – odvolávám koalici s ČSSD…

Po delším období bez nějaké koaliční smlouvy oznámilo Naše město FM 11. října 2016: „Dne 10. 10. 2016 jsme vypověděli koaliční smlouvu hnutí ANO. Tato koalice nebyla funkční, protože měla v zastupitelstvu jen 21 hlasů. Pohádka pokračuje – odvolávám, co jsem slíbil…. Dne 25. října bylo oznámeno, že ČSSD s hnutím Naše město FM a KDU-ČSL podepsali novou koaliční smlouvu. Naše město FM tedy odvolává, co odvolalo (původní koalici s ČSSD) a slibuje, co slíbilo (staronovou koalici s ČSSD) …. No ani pohádka není schopna pojmout všechny ty přemety a logiku, ze kterých by normální člověk mohl i vážně onemocnět…

A jakou má logiku to, že Naše město FM vypovědělo koaliční smlouvu s ANO, kvůli tomu, že měli dohromady jen 21 hlasů (potřebných je 22) a podepsalo novou koaliční smlouvu s ČSSD a zbytkem lidovců, kde mají dohromady 20 hlasů?

Samozřejmě milý občane, logiku prostého rozumu v tom nehledej, ale hledej zde logiku finanční. KSČM, ta bájná strana bojující za práva všeho pracujícího a chudého lidu, je ve FM „uplacena“ „koalicí ČSSD+Naše město FM+KDU-ČSL“ několika politickými trafikami, za které tu menšinovou koalici i s „nenáviděnými“ lidovci vždy podpoří…. A zřejmě by ta stejná KSČM v případě koalice Našeho města FM s ANO o některé (možná všechny) politické trafiky přišla… Jak jednoduché milý Watsone…. Hlavně u těch zastupitelů z KSČM nehledejte nějakou nezištnou snahu sloužit občanům a svému městu, rozhodují prachy a to na „dřevo“!…A nebude to jinak ani u těch ostatních stran s výjimkou hnutí ANO, i když i to začalo svoji frýdecko-místeckou historii psát poněkud nešťastně…

(publikováno na FB FraM dne 1. 11. 2016)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.