Ta nejhorší možná varianta

Tak máme novou koalici. I jen minimální naděje na změnu na magistrátu touto koalicí bohužel vzala za své. Koalice ČSSD + Naše město FM + KSČM je ta nejhorší pro odkrývání přehmatů a nedostatků posledních 12 let, kdy vládla koalice ČSSD a KSČM a následně koalice ČSSD + VV + KDU-ČSL. Nic se nezmění, nic nebude důkladně vyšetřeno, nic nebude „odtajněno“… Lidovci jsou mimo hru, s komunisty se bude muset vždy jednat, s lidovci jen tehdy, když se něco komunistům nebude líbit. Naše město FM se ale přímo ke koalici s KSČM nerado hlásí, příště si řekneme, jak na to „šalamounsky“ jde. Znáte pohádku „O chytré horákyni“? Tak tak nějak…

Podívejme se nyní na nejnovější uskupení očima statistiky. Dosluhující koalice získala v posledních volbách 44,13% hlasů „spokojených voličů“ (jde o ČSSD, KDU-ČSL a Nezávislé a přičítáme k nim ještě KSČM, protože tato strana hlasuje z 95% tak, jak hlasuje ČSSD). Na druhé straně máme ANO + Občané spolu + TOP 09 + ODS + FraM – kteréžto strany a hnutí byly nespokojeny s dosavadním vládnutím. Dohromady tyto strany dávají 44,79% voličů nespokojených s dosavadním vládnutím ČSSD a „jejich“ pomocníků. Krásná remíza, není-liž pravda?

Zůstává nám 10,96% hlasů, které získalo hnutí Naše město F-M. Jde o protestní hlasy nebo jde o hlasy voličů „spokojených“ s činností ČSSD, KSČM a jejich pomocníků? Kam Naše město F-M zařadit? Chvíli jsme mohli tápat, teď už to víme jednoznačně. Jde o následovníka Věcí veřejných nebo přesněji o seskupení, které sleduje pragmatickou stránku věci a líbilo se mu koalice ČSSD, VV a KDU-ČL podporovaná KSČM. Pokračování téměř totožné koalice vzalo za své neočekávaným odstoupením exsenátorky Ing. Richtrové z klubu ČSSD. Bez ní by to byla shoda téměř 100%.

Na pomoc proto musela přijít KSČM a to značí „tuhou normalizaci“- rozuměj udržení stávajícího stavu bez podstatnější změny. I komunisté mají máslo na hlavě (viz některé investiční akce – třeba altánek) a nebudou se chtít v minulosti nijak „rýpat“. A Naše město FM má výbornou výmluvu, proč se nic nebude měnit – prostě má na to málo hlasů. Takže vzhůru k novým funkcím, prebendám, nejasnostem, zastíráním, vzhůru k zachovávání nutných politických trafik a k vytváření nových.

Volby skončily, zapomeňte. Když tak možná za další 4 roky. Ale tak snadno to přece nevzdáme…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *