Úvahy nad koalicí ve Frýdku-Místku

Vážení přátelé,
výsledky voleb v našem městě nepochybně znáte. Teď můžeme jen uvažovat, jak se strany domluví na vládnutí, a jak se asi sestaví koalice. Vítězné hnutí ANO si ke koalici uzavřelo cestu dva dny před volbami nepříliš moudrým rozhodnutím – odmítlo povolební spolupráci s ČSSD a Naším městem FM. Protože je známá nechuť KDU-ČSL jít do otevřené koalice s KSČM, prakticky hnutí ANO nemá ve Frýdku-Místku koaliční potenciál. Jestli se nedomluví jejich předsedové a nepřitlačí zastupitele ANO ke změně názoru, vítěz voleb pravděpodobně zůstane v opozici. Nejpravděpodobnější koalice je potom tato – ČSSD + Naše město FM + KDU-ČSL. Záda jim budou krýt zastupitelé z KSČM, kteří sice oficiálně nebudou v koalici, ale budou hlasovat s ČSSD, jako ostatně minulé volební období (to bude pro KDU-ČSL stravitelné). Tato „nová koalice“ vlastně bude úplně stejná jako v letech 2010 – 2014, jen Věci veřejné vymění Naše město FM. A protože pravděpodobně za Naším městem FM stojí stejní lidé, kteří stáli i za VV, koalice až na pár minimálních personálních obměn zůstane zcela stejná. Konání voleb a jejich výsledek by pak trochu připomínal název Shakespearova díla „Mnoho povyku pro nic“ – není-liž pravda?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *